Наоми Осака се класира за втория кръг на Australian Open, елиминирайки хърватката Антония Ружич. 28-годишната японка постигна труден успех с 2:1 сета (6:3, 3:6, 6:4).
Мачът на централния корт "Род Лейвър Арена" продължи 2 часа и 24 минути. Осака прикова вниманието още с появата си, облечена в екстравагантен тоалет.
Известна тенисистка излезе на корта в Мелбърн с шокиращ тоалет
За японката предстои среща със Сорана Кърстя. Румънката елиминира Ева Лис с 2:1 сета (3:6, 6:4, 6:3).
Белинда Бенчич и Йелена Остапенко също продължават във втория кръг на Australian Open.