Американката Даниел Колинс победи Ализе Корне със 7:5, 6:1 и за втори път в кариерата си е на полуфинал в Австралия. В спор за място на финала тя чака победителката от Ига Швьонтек и Кая Канепи.

Французойката Корне, която елиминира нашата Виктория Томова в първия кръг, никога не беше стигала до четвъртфиналите в Мелбърн. Силите й обаче днес стигнаха само в първия сет. След като го загуби, Ализе рухна във втората част на мача. Резултатът набързо стана 5:0 за 28-годишната Колинс, която малко след това вдигна триумфално ръце като победител. Срещата продължи час и половина, а Даниел направи 28 уинъра срещу само 11 на 32-годишната си съперничка.

“Чувствам се невероятно. Имах трудни предизвикателства, за да стигна до тази фаза. Най-важното е, че съм здрава и мога да показвам качествен тенис”, заяви след победата Даниел Колинс.