Дъстин Браун постигна една от най-гръмките победи в кариерата си. Роденият в Германия, но защитаващ цветовете на Ямайка от 2002-ра до 2010 година, тенисист разби Рафаел Надал с 6:4, 6:1 във втория кръг на турнира в Хале. В първия сет роденият на 8 декември 1984 година Браун стигна до 5:4 и затвори сета след три уникални ретура.

Във втория сет германецът направи нещо, което се вижда рядко, проби два пъти Надал за 4:0 гейма, а след това поведе с 5:0. Рафа Надал все пак върна един гейм, но загуби сета с 1:6, а с това и мача. Двубоят продължи 59 минути, а Дъстин Браун записа първата си победа над действащ №1 и едва втора над тенисист от Топ 10.

Само преди няколко дни Рафаел Надал спечели за девети рекорден път Ролан Гарос и увеличи титлите си от турнири в Големия шлем на 14. Световният №1 отново доказа, че тревата не е от любимите му настилки, като до момента има баланс 50 победи и 14 загуби.