Световният №2 Карлос Алкарас се класира на финала в "Куинс клъб", след като победи американеца Себастиан Корда с 6:3, 6:4 за близо час и половина игра. В битката за трофея испанецът ще срещне Алекс де Минор, който по-рано днес отстрани Холгер Руне.

Първият сет започна с размяна на пробиви. В четвъртия гейм Алкарас можеше да пробие, но не успя, а в петия същият сценарий разигра и Корда. В осмия обаче испанецът наложи волята си и спечели подаването на съперника си, а на свой сервис му даде само точка, за да вземе първия сет.

Във втория сет Алкарас реализира само един пробив - в третия гейм световният номер 2 проби на нула, за да поведе с 2:1, което се оказа абсолютно достатъчно, за да спечели втората част и мача.