Невероятен екшън на корта, продължил над два часа и половина, сътвориха номер 2 в женския тенис Симона Халеп и родената в Хърватия представителка на Австралия Айла Томлянович, с което забавиха с повече от час двубоя на Григор Димитров и Алекс Болт, предвиден първоначално за 11:30 днес.

Румънката победи Томлянович с 4:6, 6:4, 7:5, но бившето гадже на Ник Кириос и настояща приятелка на Матео Беретини показа мускули още в първия сет срещу фаворитката и я удари с пробив в последния гейм, за да поведе в мача.

Вторият сет започна с размяна на пробиви, но при 3:3 румънката взе аванс и го запази до края за 6:4 и 1-1 в сетовете.

Томлянович тръгна добре в третия и проби за 2:0, но Халеп върна интригата и изравни за 2:2. Румънката се пречупи за 4:2, но върна пробива и интригата за 5:4, а след това възстанови равенството при свой сервис. Халеп успя да пробие Томлянович, а след това приключи мача със 7:5.

РЕЗУЛТАТИ И СХЕМА НА АUSTRALIAN OPEN 2020 - МЪЖЕ!
РЕЗУЛТАТИ И СХЕМА НА АUSTRALIAN OPEN 2020 - ЖЕНИ!