Французинът Жереми Шарди ще срещне Григор Димитров в третия кръг на "Мастърс" турнира в Маями, ако българинът преодолее първия си съперник в надпреварата - Максимилиан Мартерер от Германия. Шарди елиминира сънародника си Ришар Гаске със 7:5, 6:1 във втория кръг за 1 час и 23 минути игра.

В първия сет Гаске поведе с 4:0, но 31-годишният Шарди, който е под №90 в ранглистата на ATP, изравни за 4:4. Гаске проби за 5:4 и сервираше за спечелване на частта, но загуби подаването си. След това Шарди взе още два гейма и затвори сета при 7:5 в своя полза, а във втория бързо поведе с 3:0 и пречупи съперника с 6:1.

Жереми Шарди и Григор Димитров са се срещали четири пъти, като французинът има една победа с 6:2, 6:4, 6:4 в първия кръг на "Ролан Гарос" през 2011 година. В другите три случая българинът печели трудно - 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4 в първия кръг на Australian Open през 2012 година, 3:6, 6:4, 7:6 (8) на осминафиналите в Бризбейн през 2015 година и 4:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 във втория кръг на US Open през 2016 година.