Давид Гофен е вторият полуфиналист от група “Пийт Сампрас” на финалния турнир на ATP в Лондон. Победител в групата е Григор Димитров, а белгиецът разби австриеца Доминик Тийм с 6:4, 6:1 в пряката битка за втората позиция. Така Гофен ще срещне шесткратния шампион Роджър Федерер на полуфиналите утре от 16:00 часа българско време. В другия полуфинал Гришо среща американеца Джак Сок утре от 22:00 часа наше време.

Тийм поведе на Гофен с 3:0 в първия сет, но белгиецът направи пълен обрат и спечели частта с 6:4. След това Гофен загуби само първия гейм във втория сет и след шест безответни гейма в своя полза триумфира с 6:1 за 1 час и 13 минути игра. Това бе седма победа за белгиеца от десет мача срещу австриеца.