Британецът Кайл Едмънд записа най-големия успех в индивидуалната си кариера до момента. Той се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, след като обърна Адреас Сепи (Италия) за успеха с 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:3. В следващия си мач 23-годишният Едмънд ще се изправи срещу победителя от срещата между Григор Димитров (България) и Ник Кирьос (Австралия).

Изключително равностойният първи сет продължи 58 минути и беше решен от два поредни мини пробива на Сепи в тайбрека. Италианецът дори поведе с 2:1 във втората част след ранен брейк в сервиса на Едмънд. Британецът веднага върна пробива, а след това направи още един в 12-ия гейм, с който спечели сета и изравни резултата в мача.

Кайл Едмънд направи нови два брейка в подаването на Андреас Сепи през третия сет – във втория и осмия гейм. Третата част беше решена от един пробив в осмия гейм, след който британецът поведе с 5:3 и след това сервираше за победата в мача. Той я постигна при първия си мачбол.