Британецът Анди Мъри започна с трудна победа защитата на титлата си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,6 милиона долара. Поставеният под номер 6 Мъри се наложи над Матю Ебдън (Австралия) с 3:6, 6:0, 6:1 за 97 минути. Шотландецът ще играе в третия кръг срещу Фелисиано Лопес (Испания), който елиминира Иржи Весели (Чехия) с 6:2, 7:6(3). Мъри търси трета титла в турнира след 2009 и 2013 година.

Трикратният победител и номер 2 в схемата Новак Джокович (Сърбия) също продължава напред след 6:4, 6:3 над французина Жереми Шарди. Джокович, който през миналата седмица триумфира на турнира "Мастърс" в Индиън Уелс, сервираше за първия сет при 5:3, но допусна пробив. Веднага след това той също спечели подаването на съперника си, за да поведе в резултата.

Втората част вървеше равностойно до 3:3, след което сърбинът взе три поредни гейма, а с това и мача. В третия кръг Джокович ще срещне Флориан Майер (Германия), който се наложи над Иван Додиг (Хърватия) с 6:3, 6:2. Шампионът от 2005 и 2006 година и поставен под номер 5 Роджър Федерер (Швейцария) надделя над хърватина Иво Карлович с 6:4, 7:6(4). Федерер загуби само три точки при собствен сервис в мача и триумфира за 74 минути, за да запише 20-а победа в 23 срещи от началото на сезона.

Швейцарецът проби в петия гейм, след което спечели първия сет. Втората част стигна до тайбрек, но в него Федерер отново доминираше. В третия кръг той ще играе срещу холандеца Тимо бе Бакер, който отстрани номер 28 Фернандо Вердаско (Испания) със 7:6(4), 6:7(3), 6:2. Номер 11 в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) се наложи над сънародника си Адриан Манарино и записа победа номер 200 на твърди кортове в кариерата си в турнирите на АТП.

Цонга стана едва 15-ият действащ играч, който достига до тази граница. Той не даде нито една възможност за пробив на съперника си, а в третия кръг ще срещне участващия с "уайлд кард" Маркос Багдатис (Кипър), който отстрани номер 24 Филип Колшрайбер (Германия) с 3:6, 7:6(1), 7:6(5) след 2:15 часа игра. Миналогодишният финалист и четвърти поставен Давид Ферер (Испания) също стартира с успех с 6:4, 6:0 над Теймураз Габашвили (Русия) и очаква мач с Андреас Сепи (Италия), който победи ветерана Радек Щепанек (Чехия) със 7:6(8), 4:6, 6:4.