Световният №2 Роджър Федерер се класира за 1/8-финалите на втория за годината турнир от Големия шлем "Ролан Гарос", след като победи французина Пол-Анри Матийо с 4:6, 6:1, 6:4, 6:4. В първия сет швейцарецът допусна пробив при 3:3 и загуби в крайна сметка с 4:6. След това обаче Федерер взе нещата в свои ръце и даде само гейм на французина във втората част.

Бившият лидер в световната ранглиста взе и третия сет, а след това проби противника си и в началото на четвъртия. Все пак французинът върна пробива и мачът стана по-интригуващ. При 3:3 в четвъртата част Федерер отново направи пробив и затвори мача след 6:4 в своя полза.

Следващият противник на носителя на 13 титли от "Големия шлем" е германецът Томи Хаас. /БЛИЦ