Роджър Федерер се класира за осминафиналите на силния турнир по тенис “Ролан Гарос”. Шампионът от 2009 година записа труден успех над представителя на домакините Никола Маю с 6:3, 4:6, 6:2, 7:5. Мачът беше много оспорван през цялото време, а французинът затрудни сериозно именития си съперник.

Опитът на Федерер се оказа решаващ и той успя да измъкне четвъртия сет след пробив при 5:5. За Роджър това е четвърти успех от четири срещи с Маю, като досега не беше губил сет от този съперник. В следващия кръг швейцарецът играе с “щастливия губещ” Давид Гофен. Белгиецът надви Лукаш Кубот със 7:6, 7:5, 6:1.

В най-драматичния двубой от днешната програма при мъжете Томаш Бердих записа петсетова победа над гиганта от ЮАР Кевин Андерсон. Чехът спечели с 6:4, 3:6, 6:7, 6:4, 6:4.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ за 2009 година Хуан Мартин дел Потро записа най-лесния си успех на червените кортове във френската столица за годината – 6:3, 7:6, 6:1 над Марин Чилич./БЛИЦ