Рождър Федерер се класира за финала на Мастърса в Шанхай, където ще спори с Анди Мъри. Швейцарецът измъкна труден мач и победи Новак Джокович със 7:5, 6:4. Интригата в двубоя се дължеше на факта, че двамата са номер 2 и 3 в ранглистата и на успеха на сърбина на US Open преди два месеца.

В първия сет Джокович игра по-добре, но Федерер го взе благодарение на опита си. Двамата задържаха подаванията си до 5:5 гейма, като Новак даде само един шанс на съперника си пробив, като получи четири. При 5:5 обаче Роджър успя да спечели дълъг гейм при сервис на Ноле, след което изправен пред задачата да спечели сета след своя подаване не сгреши.

Втората част започна с тотален срив в играта на сърбина, който позволи на швейцареца да поведе с 4:1 след 2 пробива. Новак се посъбра, успя да върне два гейма, но не получи повече шансове и загуби сета с 4:6.