Роджър Федерер не срещна никакви трудности в мача си от първи кръг на Swiss Indoors Basel. Маестрото изигра мач №1500 в кариерата си и го отбеляза с категорична победа 6-2 6-1 над Петер Гойовчик, дошла за 54 минути.

Моментът бе още по-специален за швейцареца, имайки предвид, че успехът дойде на „домашния“ му турнир. Като малък световният №3 е бил сред подавачите на надпреварата в Базел.

Един от трите гейма на съперникът му дойде след пробив, но именно това бе единственият по-труден момент в мача за носителя на 20 титли от Големия шлем.

В следващия кръг 38-годишният състезател ще се изправи срещу Раду Албот или Душан Лайович.

Към втори кръг продължава и Ян-Ленард Щруф, който преодоля Миомир Кецманович с 6-4 6-2. Неговият следващ съперник ще бъде определен от двубоя между Беноа Пер и Хенри Лааксонен.