Защитаващият титлата си Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Швейцарецът победи своя приятел и сънародник Станислас Вавринка с 6:3, 7:6, 6:2. Двамата са олимпийки шампиони на двойки от Пекин.

Единствено във втория сет Роджър срещна затруднения и дори губеше с 2:4 гейма. В този момент обаче успя да върне пробива и изравни до 4:4 и двамата стигнаха до тайбрек. При 5:5 Вавринка пропусна лесен удар и Федерер не пропусна своя сетбол, като принуди Станислас да удари три пъти ракетата си в земята.

Следващият съперник на световния номер 1 с победителя от Марин Чилич и Робин Сьодерлинг. Федерер победи именно Сьодерлинг миналата година и спечели единствената си досега титла от “Ролан Гарос”./БЛИЦ