Роджър Федерер стигна до финала на финалния за годината турнир на АТР за осми път в последните 11 години, след като се наложи над Анди Мъри със 7:6, 6:2 в Лондон.

Швейцарецът беше надигран от Мъри в началото на мача, но след това победи шампиона от Ю Ес Оупън с класна игра по целия корт. По този начин Федерер ще играе на финала на турнира в понеделник срещу световния № 1 Новак Джокович.

Мъри, който загуби от Федерер на финала на “Уимбълдън”, но взе реванш на финала на олимпийските игри, проби сервиса на швейцареца още в първия гейм. Роджър Федерер върна пробива за 4:4, а след това спечели и тайбрека със 7:5, което предизвика британеца да счупи ракетата си от яд.

Федерер проби Мъри в третия гейм на втория сет, след това не допусна изненада и спечели срещата с първия си мач поинт след един час и 33 минути игра.