Защитаващият титлата си от “Ролан Гарос” Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на турнира, след като се наложи с 6:4, 6:0, 6:4 над германския квалификант Джулиан Райстер.

Федерер не бе застрашен от пробив на свой сервис гейм през целия мач, но допусна двойна грешка при първия си мач поинт. Все пак при втората си възможност той заби уинър от форхенд срещу 165-ия в света.

Винъс Уилямс също се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция. Това тя прави за първи път от 2006 г. Втората в схемата при жените американка не срещна трудности в мача си срещу Доминика Цибулкова от Словакия и се наложи с 6:3, 6:4. Цибулкова игра полуфинал на турнира преди година.

Уилямс губеше в третия кръг на “Ролан Гарос” от 2007 до 2009 г. Те ня е е достигала полуфиналите на турнира от 2002 г., когато загуби финала от сестра си Серина./БЛИЦ