Роджър Федерер се класира на полуфиналите на US Open, след като се наложи с 6:4, 6:4, 7:5 над шведа Робин Сьодерлинг.

Това бе 13-ата победа на швейцареца над Сьодерлинг, като единственият успех на шведа в мачовете между двамата бе на “Ролан Гарос” тази година.

Федерер вече има 45 победи в 46-те си мача на кортовете във Флашинг Медоус, като единствената му загуба бе от Хуан Мартин дел Потро на финала през миналата година.

Следващият съперник на швейцареца ще бъде поставеният под № 3 Новак Джокович. Сърбинът се класира на трети пореден полуфинал на US Open след успеха си със 7:6, 6:1, 6:2 над Гаел Монфис. Ноле и Федерер ще играят за четвърта поредна година един срещу друг в Ню Йорк.

Топпоставената при жените Каролине Вознацки се класира на полуфиналите на турнира, след като постигна успех с 6:2, 7:5 над 45-ата в световната ранглиста Доминика Цибулкова от Словакия.

В другия женски четвъртфинал, финалистката от “Уимбълдън” Вера Звонарьова се наложи с 6:3, 7:5 нас 31-ата в схемата Кая Канепи от Естония./БЛИЦ