Петкратният шампион Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 750 хиляди евро. Поставеният под номер 2 швейцарец победи трудно петия в схемата канадец Милош Раонич с 6:7, 6:4, 7:6 след почти два часа игра.

Федерер не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача, но трябваше да се справи с мощния сервис на Раонич, който наниза 25 аса в срещата.

Първият сет стигна до тайбрек, а в него канадецът взе преднина от 5:2 точки и не допусна обрат. С пробив в третия гейм на втората част швейцарецът взе ранен аванс и в последствие без проблеми изравни резултата.

В решаващия трети сет отново се стигна до тайбрек. Федерер взе четири поредни точки, за да поведе с 6:2 и това се оказа достатъчно за крайната победа.

Така швейцарецът ще срещне Михаил Южний (Русия) за място на финала. Южний отстрани чешкия ветеран Радек Щепанек с 6:4, 4:6, 6:4 след 2:28 часа игра.