Роджър Федерер се класира за финала на "Уимбълдън" за седми пореден път. Петкратният шампион в Лондон победи германеца Томи Хаас със 7:6 (3), 7:5, 6:3 за 2 часа и 2 минути. Швейцарецът е на път да спечели рекордна 15-а титла от Големия шлем.
Хаас бе на няколко гейма от успех над Федерер на "Ролан Гарос", когато дръпна напред с 2:0 сета. Днес на “Уимбълдън” обаче нямаше шанс с изключение на първата част, когато отстъпи след тайбрек (3:7).
Немецът се представи на високо ниво на трева тази година, като до този мач има 10 поредни победи на тази настилка. Томи спечели турнира в Хале след успех над Новак Джокович на финала и отстрани сърбина на четвъртфиналите в Лондон. 31-годишният германец обаче бе покосен от намиращия се в прекрасна форма Федерер, който чака на финала в неделя победителя от сблъсъка Анди Мъри – Анди Родик.