Шампионът от 2011 г. Роджър Федерер (Швейцария) се класира без игра за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро. Поставеният под номер 3 в схемата швейцарец няма да излезе на корта за двубоя си днес след отказ на съперника му Милош Раонич (Канада) заради контузия на лакътя на дясната ръка.

Още трима от поставените продължават напред в турнира.

Номер 4 Александър Зверев (Германия) елиминира Франсис Таяфоу (САЩ) с 6:4, 6:4. Германецът направи пробив в последния гейм по пътя си към успяха в първия сет, а във втората част преодоля пасив от 3:4 и след серия от три поредни гейма затвори мача.

Осмият поставен Джон Иснър (САЩ) направи 33 аса при победата си над Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:7(2), 7:6(1) за 2:18 часа. В следващия кръг Инсър ще играе срещу Карен Хачанов от Русия.

Номер 10 Кей Нишикори (Япония) се справи с представителя на домакините Адриан Манарино със 7:5, 6:4 за 88 минути. Японецът трябва да достигне до полуфиналите в Париж, за да има шанс да участва на финалния турнир на АТР в Лондон от 11 до 18 ноември.