Роджър Федерер успя да победи своя сънародник и добър приятел Стан Вавринка с 6:7(2), 7:6(6), 6:2 в 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Синсинати и по този начин вече е на крачка от финала в надпреварата.

В този мач швейцарецът имаше доста трудности и трябваше да прави пълен обрат, след като загуби първия сет. Срещата приключи за 2 часа и 19 минути, а в спор за място на финала Роджър ще срещне Давид Гофен, който натделя с два тайбрека над Хуан Мартин Дел Pотро.

В първия сет пробиви нямаше и се стигна до тайбрек в който Вавринка направи три минипробива и даде само две точки на своя сънародник, за да дръпне със сет в резултата. Вторият сет отново мина без пробиви и отново се стигна до тайбрек.

Този път обаче Маестрото стигна до успеха, след като направи решителен минипробив за 7:6 точки и след това на свой сервис матира опонента си. Задачата му в третия сет бе лесна и с пробиви в шестия и осмия гейм той спечели срещата.