Роджър Федерер стана поредният тенисист от върха на световната ранглиста, който отпада от турнира в Маями, след като загуби с 4:6, 7:6, 6:7 мача от четвъртия кръг срещу 16-ия поставен Томаш Бердих от Чехия.

Федерер имаше 8 победи над Бердих в последните им 9 мача, но този път плати за грешките си по време на срещата. Швейцарецът спечели само две от 12-те си възможности за пробив.

Отпадането на Федерер означава, че от турнира бяха изхвърлени първите трима поставени в схемата. Преди това съдбата на световния № 1 имаха сърбинът Новак Джокович и британецът Анди Мъри.

Анди Родик постигна трудна победа със 7:6, 6:3 над германеца Бенямин Бекер, докато Рафаел Надал отстрани своя испански сънародник Давид Ферер след 7:6, 6:4. Следващият съперник на Родик е Николас Алмагро, а американецът може да играе с Надал на полуфиналите.

Американският тенисист Марди Фиш се отказа заради контузия докато губеше от руснака Михаил Южни с 1:6, 0:1. Жо-Вилфред Цонга от Франция продължи напред след успех над Хуан Карлос Наваро от Испания с 6:2, 6:2.

В женскат част на схемата третата поставена Винъс Уилямс спечели своя 14-и пореден мач, след като се наложи с 6:3, 6:1 над полякинята Агниешка Радванска в четвъртфинален мач./БЛИЦ