Роджър Федере върви уверено към защита на титлата си от миналата година на Откритото първенство на Австралия по тенис. Световният номер 2 разгроми поставения под номер 19 в основната схема Станислас Вавринка в изцяло швейцарски 1/4-финал с 6:1, 6:3, 6:3. Това бе осми мач помежду им и седма победа за Федерер.

Роджър започна много добре първия сет и поведе с 3:0 гейм. При 4:1 гейма двамата изиграха оспорван шести гейм, в който обаче Роджър успя да надделее, осъществявайки втори пробив. След това Федерер затвори сета със своето подаване за 6:1.

Във втория сет Вавринка заигра малко по-добре и дори поведе с 3:2 гейма. Последваха обаче два пробива за Федерер и в крайна сметка успех с 6:3 за него в този сет.

В третия сет Федерер отново направи ранен пробив и поведе с 3:0 гейма, а след това спокойно довърши съперника си и го сломи с 6:3, за да се поздрави с победата в мача, приключил след 1 час и 47 минути игра.

На полуфиналите Федерер ще играе със сърбина Новак Джокович или чеха Томаш Бердих. /БЛИЦ