Настоящият шампион Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън", след като срази днес Арно Клеман от Франция с 6:2, 6:4, 6:2. Швейцарецът вече бе загубил три сета в първите си два мача на свещената трева в Лондон, но поставеният под номер едно в основната схема не остави шанс на своя съперник днес и взе чиста победа. Той ще играе в следващия кръг с поставения под номер 16 в схемата Юрген Мелцер от Австрия.

Поставеният под номер шест в основната схема Анди Родик победи Филип Колшрайбер със 7:5, 6:7, 6:3, 6:3 и също се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън". 29-ят в основната схема германец, чиято игра пасва идеално на тревната настилка, създаде доста проблеми на Родик, но американецът показа класа и се класира за следващия кръг./БЛИЦ