Роджър Федерер спечели с лекота първия си мач от финалния турнир на ATP в Лондон. 29-годишният швейцарец се наложи с 6:1, 6:4 над испанеца Давид Ферер във втората среща от Група "В". В първия двубой Анди Мъри (Великобритания) надигра категорично шведа Робин Сьодерлинг с 6:2, 6:4.

Четирикратният шампион в турнира Федерер поведе с 4:0 в първия сет преди Ферер да запише първия си гейм в мача. След това обаче швейцарецът затвори сета при 6:1.

Във втория сет Роджър спечели подаването на съперника си при 2:2 и малко след това затвърди пробива, за да поведе с 4:2. При 5:4 за Федерер, Ферер пропусна прекрасен шанс, като пропиля открилите се пред него възможности за пробив и Федерер затвори двубоя след 87 минути игра. Федерер регистрира 6 аса срещу нито един за Ферер и 0 двойни грешки срещу 6 за испанеца.

Това бе 11-а победа от 11 мача за Федерер срещу Ферер. Двамата се срещнаха на финала на турнира през 2007 година, когато швейцарецът за последно триумфира в това състезание.

Турнирът продължава днес с първите срещи от Група "А". От 16:15 часа българско време Новак Джокович (Сърбия) излиза срещу Томаш Бердих (Чехия), а от 22:15 световният номер 1 Рафаел Надал (Испания) ще играе с американеца Анди Родик. Във вторник пък са следващите мачове от Група "В". Федерер ще мери сили с Мъри, а Сьодерлинг - с Ферер./БЛИЦ