Роджър Федерер записа бърза победа на силния турнир по тенис в Дубай (ОАЕ), с награден фонд над 1 700 000 долара. На старта на надпреварата швейцарецът отстрани Микаел Льодра с 6:0, 7:6 за малко повече от час игра.

Двубоят започна отлично за носителя на рекордните 16 титли от “Големия Шлем” и той взе първата част без да даде гейм на Льодра след само 20 минути. Във втория сет французинът сервира стабилно и удържа съперника си до тайбрека. В него обаче Федерер показа по-здрави нерви и триумфира с 8:6.

Жо-Вилфред Цонга (Франция), който е поставен под номер 4, победи кипъреца Маркос Багдатис със 7:6, 6:4. Това беше един от най-интересните мачове от първия кръг.

Седмият в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) се наложи над руснака Игор Куницин с 6:2, 6:2. Номер 5 Томаш Бердих (Чехия) нямаше проблем срещу Бенямин Бекер (Германия) – 6:2, 6:2.