Четирикратният шампион Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,3 милиона долара. Поставеният под номер 2 в схемата швейцарец се наложи над Андреас Сепи с 6:3, 6:4 и взе реванш за отпадането си от италианеца в третия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари.

Федерер пласира 6 аса и общо 19 печеливши удара, но се възползва от само 3 от 12 възможности за пробив в 82-минутната среща.

"Не мисля, че и двамата играхме много добре в този мач. Имахме проблеми с условията, с топките. Беше трудно да контролираме ударите си. Това беше един от тези мачове, които се радваш, че е свършил", коментира миналогодишният финалист Федерер.

В търсене на 50-ата си победа в надпреварата швейцарецът ще се изправи срещу представителя на домакините Джак Сок, който надделя над номер 16 Роберто Баутиста Агут (Испания) с 3:6, 6:3, 6:2 и за първи път в кариерата си достигна до четвърти кръг на турнир "Мастърс".