Световният номер 7 Роджър Федерер записа първи успех на заключителния турнир в Лондон. Швейцарецът победа с 6:4, 6:3 Ришар Гаске (Франция). Роджър загуби на старта от Джокович и вече е с една победа и едно поражение. Гаске вече има две поражения и няма шанс да продължи напред в надпреварата. В последната си среща от груповата фаза Федерер ще мери сили с Хуан Мартин дел Потро, а Гаске - с Джокович. В първия сет имаше общо три пробива. Федерер поведе с 3:1, но в осмия гейм Гаске върна пробива за 4:4. Швейцарецът обаче отново проби сервиса на съперника за 5:4, след което затвори сета с 6:4.

Във втората част 32-годишният Федерер реализира отново ранен пробив - за 1:0, след това поведе с 2:0. Роджър стигна до 5:3, Гаске спаси пет мачбола, но накрая загуби. Тази вечер от 22,00 часа е мачът от тази група между Джокович и Дел Потро./БЛИЦ