Двукратният шампион и актуален носител на трофея от "Мастърс" турнира в Шанхай Роджър Федерер записа втора трудна победа в тазгодишното издание на напреварата.

Швейцарецът се наложи с 6:3, 2:6, 6:4 над финалиста в турнира от 2016-та година Роберто Баутиста Агут след 1 час и 52 минути игра.

В първия си двубоя Маестрото отново имаше нужда от три сета, за да се справи със съпротивата на Данийл Медведев.

Съперник на Федерер на четвъртфиналите пък ще бъде Кей Нишикори, който победи Сам Куери след 7:6(7), 6:4.

В друг осминафинал от турнира Хуан Мартин дел Потро бе принуден да се откаже срещу Борна Чорич след неприятно подхлъзване, при което аржентинецът нарани коляното си.

Срещата бе напълно равностойна до 5-5 гейма в първия сет и по всичко изглеждаше, че ни очаква дълъг и качествен мач. По време на разиграване в 11-ия гейм обаче Дел Потро загуби равновесие и се приземи върху коляното си.

Аржентинецът повика физиотерапевта на корта и взе медицински тайм-аут, но след като загуби сета със 7-5, взе решението да стисне ръката на своя опонент.

Чорич ще играе с Матю Ебдън в следващия кръг. Австралиецът се справи с Петер Гойовчик по-рано днес – 6-2 6-3.