Поставеният под номер 3 в основната схема Роджър Федерер започна с победа участието си на силния тенис турнира в Маями с награден фонд от 8,1 милиона долара.

Швейцарецът не срещна никакви затруднения във втория кръг срещу чеха Радек Щепанек и го надига с 6:3, 6:3 за 63 минути игра. В началото на мача и двамата печелеха сервиранията си, но постепенно Федерер, който е печелил турнира в Маями на два пъти, взе инициативата и стигна до пробив в шестия гейм за 4:2, а след това спечели сета с 6:3.

Сценарият от първата част се повтори с пълна сила и във втория сет, когато в началните минути Щепанек създаде илюзията, че може да бъде равностоен на именития си съперник, но проблясъците му бяха съвсем епизодични. В крайна сметка Федерер отново триумфира с 6:3 и продължава в следващия етап.

Победата е под номер 762 в кариерата на Федерер, който по този показател се изравни с американската легендата Пит Сампрас на седмото място в историята на съвременния тенис. /БЛИЦ