Роджър Федерер смачка Гаел Монфис с 3-0 сета ( 7-6 (6), 6-2, 6-4) в четвъртфинален мач от Ролан Гарос. Французинът Монфис започна силно мача, подкрепян от родната публика, и в първия сет играта беше изключително оспорвана, като всеки от тенисистите взимаше своя гейм. Така се достигна до тайбрек, в който Монфис достигна до 6-5 и сетбол. Там обаче нервите му не издържаха и след три поредни точки на Федерер той поведе стигна до 8-6 в тайбрека и 1-0 сета. Втория сет швейцарецът продължи да мачка Монфис, като го проби два пъти, поведе с 4-0 гейма и спечели с 6-2. В последния сет Монфис се мобилизира и дори поведе с 4-3 гейма, но Федерер изравни, а след това проби сервиса на Гаел в изключително оспорвания девети гейм, като дръпна с 5-4. Последният гейм Федерер взе безпроблемно, а с това и победата в мача. На полуфиналите той чака победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Томи Робредо, като това е пети пореден полуфинал на "Ролан Гарос" за великия швейцарец./БЛИЦ