Носителят на шест титли от “Уимбълдън” Роджър Федерер записа категоричен успех с 6:1, 6:2, 6:2 срещу поставения под номер 26 в основната схема Михаил Южни (Русия). На 1/2-финалите швейцарецът ще се изправи срещу лидера в световната ранглиста и миналогодишен шампион от изданието Новак Джокович, който се наложи с 6:4, 6:1, 6:4 срещу 31-ия поставен Флориан Майер (Германия).

Федерер доминираше от началото до края на мача с Южни. Швейцарецът, който преследва 17-ия си трофей от Големия шлем, реализира два пробива в откриващия сет - за 2:0 и 5:1. Той нямаше проблеми при собствените си подавания и така за 28 минути излезе напред в резултата.

30-годишният Федерер демонстрира стабилност и във втората част, в която не му се наложи да отразява нито един брейкпойнт.

Южни допусна двойна грешка още в първия си сервис гейм в третия сет. В четвъртия гейм руснакът имаше два брейкпойнта, но не се възползва от тях, а малко по-късно бе наказан от Федерер.