Роджър Федерер стартира със загуба във финалния турнир на АТП за първи път от 2013 година насам. Швейцарецът падна от японеца Кей Нишикори с 6:7(4), 3:6 за 88 минути в първата си среща в Лондон.

Двамата печелеха подаванията си в първия сет и се стигна до тайбрек, в който Нишикори поведе с 6:1 и спечели със 7:4. Федерер взе подаването на съперника си още в първия гейм на втория сет, но японецът веднага върна пробива и след това стигна до нов такъв в шестия гейм, за да затвори в крайна сметка срещата с 6:3.

Така Нишикори записа първа победа срещу Федерер от 2014 година насам, а швейцарецът трябва да спечели следващите си два сблъсъка от групата, ако иска да запази шансове да продължи напред в турнира. Ако го спечели, това ще бъде седми триумф за Федерер във финален турнир на АТП и титла №100 в неговата кариера.