Феновете на Новак Джокович изтръпнаха по време на мача му срещу Хуан Мартин дел Потро от четвъртфиналите в Рим. Аржентинецът постави световния №1 до стената, след като получи два поредни мачбола във втория сет. Те обаче бяха спасени от Джокера, който стигна до успеха с 4:6, 7:6 (6), 6:4.

Втората част беше изключително оспорвана. Джокович водеше с 5:2 и получи сетпоинт, когато аржентинецът подобри играта си. Дел Потро първо спаси подаването си, а след това изравни за 5:5. След това се стигна до драматичния тайбрек, в който Ноле не само спаси два мачбола, но с четири поредни спечелени точки изравни резултата в срещата.

Един пробив в подаването на Кулата от Тандил беше достатъчен на Новак Джокович за победата в мача. Така сръбският тенисист се класира за полуфиналите в Рим, където ще играе срещу Диего Шварцман.