Полуфиналистът от 2011 и 2013 година на Аустрелиън Оупън Давид Ферер (Испания) победи Жил Симон (Франция) с 6:2, 7:5, 5:7, 7:6(4) за 3 часа и 37 минути и продължава напред в турнира. Номер 9 в схемата направи три пробива в първия сет, а втората част продължи цели 71 минути. В последния сет Ферер записа девети пробив в мача и беше само на гейм от успеха, но Симон взе четири поредни гейма и се стигна до тайбрек. В него испанецът поведе с 6:2 и въпреки че пропусна два мачбола успя да спечели срещата. Ферер бе толкова изтощен в края на двубоя, че едва стъпваше на краката си. След като събу маратонките си, се видя, че пръстите му са разкървавени. В четвъртия кръг Давид Ферер ще играе с Кей Нишикори (Япония).