Защитаващият титлата си Давид Ферер от Испания се класира за четвъртфиналите на турнира в Хертогенбош след победа с 6:4, 6:3 над сънародника си Оскар Ернандес.

Следващият съперник на Ферер на турнира на трева ще бъде Иван Наваро, който вчера отстрани миналогодишния финалист Марк Жикел

Германският квалификант Бенямин Бекер, който вчера изхвърли топпоставения Фернандо Вердаско, ще се изправи в следващата фаза срещу Микаел Лодра.

В женската част на схемата, шестата поставена Даниел Хантухова от Словакия се класира на четвъртфиналите, след като победи украинката Катерина Бондаренко с 2:6, 6:2, 6:1.

Днес явно бе лош ден за сестрите Бондаренко, след като Альона загуби с 6:4, 5:7, 3:6 от Франческа Скиавоне от Италия. Световната № 1 Динара Сафина се справи без проблеми със сънародничката си Ярослава Шведова с 6:3, 6:3.