Давид Ферер направи важна крачка към защитата на титлата си от турнира в Акапулко, след като се класира за полуфиналите. Топпоставеният испанец победи сънародника си Пабло Андухар с 6:2, 6:4. В следващия си мач Ферер ще играе срещу колумбиеца Сантяго Хиралдо, който се наложи над Карлос Берлок от Аржентина със 7:5, 3:6, 6:4.

В другия изцяло испански четвъртфинал Фернандо Вердаско отстрани Николас Алмагро след 6:4, 7:6. Вердаско губеше с 1:4 във втория сет, но спечели шест от следващите 7 гейма в частта. Амагро загуби финала в Акапулко от Ферер преди година, а спечели турнира през 2008 и 2009 г. Следващият съперник на Вердаско е Станислав Вавринка, който победи Жереми Шарди със 7:5, 6:1.

Три италианки се класираха за полуфиналите в женската част на схемата. Топпоставената Роберта Винчи победи Михаела Крайчек с 6:2, 6:0 и ще играе със сънародничката си Сара Ерани, която отстрани Естрела Кабеса Кандела от Испания след 6:4, 6:3. Втората в схемата Флавия Пенета надви Мариана Дуке-Марино от Колумбия с 6:0, 6:4 и ще се изправи срещу румънката Ирина Камерия Бегу, която се наложи с 6:2, 6:2 над Магдалена Рибарикова от Словакия.