Испанецът Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на "Australian Open", след като надигра в три сета 6:2, 6:1, 6:4 японецът Кей Нишикори. Поставеният под номер 4 в схемата тенисист победи своя съперник след 2 часа и 10 минути игра в “Мелбърн парк”.

В началото мачът вървеше гейм за гейм, но Ферер пръв успя да пробие подаването на своя съперник за 3:1, а след това с още един пробив успя да вземе сета с 6:2.

Във втория сет испанецът доминираше още от самото начало и набързо натрупа преднина от 5:0 в своя полза с два пробива. Нишикори успя да вземе само един гейм, а Ферер натрупа солидна преднина .

Третият сет бе най-оспорван. Ферер проби подаването на съперника, но веднага след това японецът върна пробива за 1:1. Той обаче отново не успя да спечели своето подаване и резултатът стана 2:1 за испанеца, а след това Ферер доведе нещата и до 3:1. Нишикори не се отказа и взе следващите три гейма. Силите на японеца стигнаха до тук. Последваха три гейма за испанеца и 6:4 в негова полза.

Следващият съперник на Ферер бъде определен от мача между Николас Алмагро и Янко Типсаревич.