Французинът Джовани Мпечи Перикар спечели турнира по тенис в Лион АТП 250 с награден фонд 579 320 евро, като се наложи на финала над аржентинеца Томас Мартин Ечереви с 2:1 сета - 6:4, 1:6, 7:6 (7) за два часа и половина игра. Това е първа титла за 20-годишния французин, който е роден в Лион и бе подкрепян горещо от публиката.

В първия сет по-опитният Ечевери започна по-добре и направи пробив в петия гейм, който затвърди и дръпна с 4:2. След това обаче Мпечи Перикар изравни, а направи и втори пробив, с който затвори частта при 6:4.

Вторият сет бе изцяло за аржентинеца, който повече с 4:0, французинът взе само един гейм, а след това с нов пробив Ечевери направи 6:1.

Третата част бе най-оспорвана, като Мпечи Перикар успя да направи пробив за 6:5 и сервираше за мача, но Ечевери изравни и прати срещата в тайбрек. В него французинът имаше мачбол при 6:5, след това и аржентинецът имаше точка за спечели мача при 7:6, но след това Мпечи Перикар направи три поредни точки и спечели титлата.

Французинът направи 11 аса срещу 5 за съперника и 41 печеливши удари срещу 22 за аржентинеца. Мпечи Перикар, който е висок 203 см, бе под номер 117 преди турнира, но след тази победа ще влезе в Топ 100 на световния тенис.