Българският тенисист Александър Донски загуби драматично финала на турнира по тенис за мъже в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

В мача за титлата Донски отстъпи на четвъртия в схемата Лоран Локоли (Франция) с 0:6, 6:3, 5:7. Срещата продължи 2 часа и 21 минути.

Преди този мач Донски записа четири победи в надпреварата, като на полуфиналите отстрани топпоставения Лукас Катарина (Монако).

Българинът започна лошо срещата и загуби първата част с 0:6. Донски значително подобри играта си във втория сет и стигна до пробив за 4:2. Локоли успя да отвърне, но Донски отново направи брейк за 5:3. Българинът изравни сетовете с гейм на 30.

В третата решителна част Донски пропусна две възможности за пробив при 3:3. При 4:5 спаси мачбол и успя да изравни на 5:5. Българинът се пречупи при 5:6 и загуби надеждата за титла.