Французинът Юго Юмбер спечели четвърта титла в кариерата си в професионалния тенис Тур, след като победи руснака Александър Шевченко с 6:3, 6:3 на финала на надпреварата от сериите АТП 250 на родна земя в Метц.

До този момент Юмбер имаше трофеи от Антверп и Оукланд през 2020-а, както от Хале през 2021 година.

Представителят на домакините, поставен под номер 4 в схемата, изигра силен мач срещу дебютанта на финал Шевченко, отразявайки единственото разиграване на руснака за пробив. Французинът направи първия си брейк в четвъртия гейм на първия сет и го защити на нула, след което взе сета с 6:3.

Във втората част Юмбер пропусна два шанса за брейк при 2:2, но това бе последния успех на руснака на собствен сервис. Французинът проби в седмия и в деветия гейм, в който сложи край на срещата с втория си мачбол след 67 минути игра.