Шампионът от юношеския "Уимбълдън" Иван Иванов ще започне във вторник срещу германеца Джъстин Енгел на турнира по тенис на твърда настилка Rafa Nadal Open by Movistar от сериите "Чалънджър 75" в Манакор (Испания) с награден фонд 91250 евро.
16-годишният Иванов, който тренира в Академията на испанската тенис легенда с 22 титли от Големия шлем Рафа Надал, получи "уайлд кард" за участие в основната схема. Той е номер 1 в световната ранглиста за юноши до 18 години, а в класацията при мъжете заема 926-ата позиция.
Енгел, 17-годишен, е 220-и в подреждането на АТП.
Двамата не са се срещали досега. Това ще бъде четвърто участие за Иванов в основна схема на състезание от сериите "Чалънджър", като той ще търси първи успех във веригата.
Димитър Кузманов стартира утре срещу поставения под номер 6 казахстанец Дмитри Попко на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 75" в Порто (Португалия) с награден фонд 91250 евро.
32-годишният пловдивчанин за последно игра на надпревара от същия ранг в София през миналата седмица, но отпадна на старта. Той ще се опита да прекъсне лошата си серия в последните два месеца във веригата, в която има само един успех в последните си шест мача, след като достигна до финала в Роаян (Франция) през юни.
Кузманов, 263-и в световната ранглиста в момента, има две победи в четири мача срещу 237-ия в класацията на АТП Попко, който е на 28 години. За последно двамата се срещнаха в средата на юли 2023 година, когато българинът надделя убедително с 6:2, 6:3 на червена настилка в Сан Бенедето Дел Тронто (Италия).