Германката Андреа Петкович се подигра с Мария Шарапова и я отстрани от Откритото първенство на Австралия с 6:2, 6:3. Така за първи път в кариерата си 23-годишната състезателка ще играе на четвъртфинал в турнир от “Големия Шлем”.

В първия сет Петкович бе перфектна, а Маша правеше грешка след грешка. Едва в края на срещата се получи интрига. Андреа поведе с 5:1 и сервираше за победата, когато рускинята спаси мачбол и проби. Бившата номер 1 успя да спечели подаването си и да намали до 3:5. В следващия гейм германката стигна до нов мачбол, който бе отразен, но при третия не сгреши и спечели мача.

На четвъртфиналите тя ще играе с Ли На, която по-рано през деня отстрани Виктория Азаренка с 6:3, 6:3. Китайката няма загуба тази година./БЛИЦ