Хърватинът Борна Чорич спаси шест мачбола, тъй като изоставаше с 1:5 в четвъртия сет, за да стигне до успеха с 6:7 (2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6 (4) над Стефанос Циципас в среща от третия кръг на US Open.

Чорич сякаш се беше предал в края на четвъртия сет заради значителния си пасив. Въпреки това хърватинът успя да се добере до решителен пети сет срещу тенисист №6 в световната ранглиста. Срещата продължи 4:38 часа.

Хърватинът беше в трудна ситуация в решителната част, когато допусна пробив в петия гейм, но още в следващия върна брейка. Така всичко се реши в тайбрека, където Чорич се възползва от втория си мачбол. Следващият му съперник ще бъде австралиецът Джордан Томпсън.

„Вероятно това е едновременно най-тъжната и най-смешната загуба през цялата ми кариера“, написа 22-годишният Циципас в социалните мрежи след поражението си от Борна Чорич.