Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката се наложи на старта над Аника Яsкова (Словакия) с 6:1, 7:5 за близо два часа игра.

Глушкова изоставаше с 2:5 във втория сет, но спечели следващите пет гейма, за да триумфира. Във втория кръг тя ще играе срещу четвъртата поставена Анна Габрич (Германия).

Това е шеста поредна победа за българката на сингъл. Предната седмица тя спечели друг турнир за жени в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Вчера Денислава Глушкова в тандем с Анастасия Гречкин (Русия) достигна до четвъртфиналите на двойки.

В същото време Димитър Кузманов приключи участието си на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в хърватския град Задар.

Във втория кръг от програмата на сингъл Кузманов загуби от австриеца Сандро Коп с 6:7(7), 2:6 след час и 45 минути игра. Пловдивчанинът бе равностоен в първия сет, но така и не успя да постави под сериозно напрежение Коп.