Участващия с "уайлд кард" представител на домакините Юрий Родионов поднесе голямата изненада в първия ден на турнира по тенис на твърди кортове в австрийската столица Виена с награден фонд 1,55 милиона евро.

153-ият в световната ранглиста Родионов, който дебютира в надпреварата, елиминира поставения под номер 8 Денис Шаповалов (Канада) с 6:4, 7:5 след 88 минути игра.

Шампионът в турнира през 2018 година Кевин Андерсън (Южна Африка) спаси три мачбола при успеха над австриеца Денис Новак със 7:6(2), 4:6, 7:6(6) след 2.44 часа игра. Андерсън пласира 18 аса, а в тайбрека на третия сет навакса изоставане от 3:6 точки срещу участващия с "уайлд кард" Новак и със серия от пет поредни разигравания достигна до победата.

Петият в схемата Андрей Рубльов (Русия) постигна 35-ата си победа за сезона в 42 мача след 6:3, 6:2 над квалификанта Норберт Гомбош (Словакия).

Рубльов е в серия от шест поредни успеха, след като на 18 октомври спечели турнира на родна земя в Санкт Петербург.

В столицата на Казахстан Нур-Султан австралиецът Джордън Томпсън се класира за втория кръг след обрат с 5:7, 7:6 (6), 6:2 над Камерън Нори. Напред продължава и американецът Томи Пол, който елиминира италианеца Стефано Травалия след 7:6 (2), 6:3.

Във втория кръг американският тенисист ще играе срещу Раду Албот от Молдова, който победи с 4:6, 6:4, 6:4 казахстанеца Дмитри Попко.

Испанецът Фернандо Вердаско също продължава напред след победата си с 6:4, 7:6 (5) австралиеца Джеймс Дъкуърт.

Франсис Тиафо от САЩ отстрани французина Корентен Муте след победа с 6:3, 6:2. Така 22-годишният американец се реваншира за загубата си от същия противник преди две седмици в Сардиния (Ит). За място на четвъртфиналите Тиафо ще срещне номер две в схемата Миомир Кечманович.