Първата ракета в мъжкия ни тенис Григор Димитров се класира на полуфинал на турнира от ATP веригата в швейцарския град Гщаад. Хасковлията се справи на четвъртфиналите с поляка Лукаш Кубот с 6:3, 6:2. На полуфиналите Димитров ще играе с победителя от поставения под №5 в схемата Фелисиано Лопес и Томас Белучи. В другия поток двата четвъртфинала са Янко Типсаревич – Ян Херник (Чехия) и Филип Матийо (Франция) – Ернест Гулбис (Литва).

В първия сет двамата печелеха подаванията си до 3:2, когато Григор Димитров проби за 4:2. След това българинът затвърди пробива си за 5:2, Кубот спечели за 5:3, но Гришо затвори сета с 6:3.

Още в първия гейм на втория сет Григор Димитров проби за 1:0, след което на свой сервис затвърди пробива за 2:0. Българинът продължи да играе блестящо и направи нов пробив за 3:0, а на свой сервис резултатът стана 4:0. Едва тогава полякът върна един гейм за 1:4. Григор Димитров отвърна за 5:1 с лесен спечелен сервис гейм. Кубот намали на 2:5, а в последния гейм Григор Димитров сервира и спечели с 6:2.

Българинът спечели мача за 62 минути, отчете се с 5 аса срещу само 1 за Кубот. Гришо направи само една двойна грешка срещу две на поляка.

До момента в турнира Григор Димитров преодоля в първия кръг Жулиен Бенето – 3:6, 6:4, 6:1, Дъстин Браун (Германия) – 7:6, 3:6, 6:2 и Лукаш Кубот – 6:3, 6:2.

Това е трети полуфинал за Григор Димитров на турнири от ATP за последния един месец, като преди това никой друг българин не беше постигал подобно класиране. Гришо вече игра на полуфинал на тревата в Куинс (загуба от Давид Налбандян) в средата на юни и на клей в Бостад (Швеция) през миналата седмица (загуба от Давид Ферер с 6:3, 5:7).