Първата ракета на България Григор Димитров за поредна година ще вземе участие на първия от серията Мастърс 1000 за 2026 г. През миналата той стигна до осминафиналите в Рая на тениса, както е наричана надпреварата в Калифорния. Тогава Григор победи Нуно Боржеш и Гаел Монфис, преди да отпадне от настоящия лидер в световната ранглиста Карлос Алкарас.

Бившият номер 3 страда от контузии през последните месеци след отказването му на "Уимбълдън" миналата година. Гришо в момента е на 43-та позиция в ATP.

Компания в Индиън Уелс ще му правят топ тенисистите Новак Джокович, Карлос Алкарас, Феликс Оже-Алиасим, Матео Беретини, Александър Бублик, Алехандро Давидович Фокина, Тейлър Фриц, Хуберт Хуркач, Иржи Лехечка и Себастиан Корда.

Преди това Димитров ще играе на турнира от сериите ATP 500 в Далас.