ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна лесна победа на старта на "Уимбълдън". В първия кръг българинът отвя с 6:1, 6:4, 6:3 италианеца Симоне Болели. Хасковлията си осигури 38 000 паунда от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, а в следващата фаза на турнира ще срещне Грега Жемля или Майкъл Ръсел. Димитров постигна четвърта поредна победа от общо четири мача срещу 27-годишния Болели.

Първият сет продължи едва 17 минути, а Григор не остави съмнение в превъзходството си. 22-годишният българин реализира пробив за 2:0, след което направи още един за 5:1. На свой сервис Гришо затвори сета след успех с 6:1.

Във втория сет Димитров продължи да затруднява максимално съперника си със страхотните си сервиси. Българинът печелеше подаванията си с лекота и на нула, а в седмия гейм стигна и до две възможности за пробив след великолепен минаващ удар от бекхенд. 27-годишният Болели все пак удържа подаването си за 4:4. Григор постигна пробива за 5:4. Въпреки че при последвалия си сервис гейм хасковлията изостана с 0:30, се концентрира, взе подаването си, а с това и сета - 6:4.

Третата част започна със сервис геймове на нула за двамата тенисисти за 2:2. Резултатът стигна и до ново равенство - 3:3. Григор Димитров осъществи пробив, след което затвърди предимството си със сервис гейм на нула за 5:3. Димитров с нов пробив реализира още първия си мачбол за 6:3. Българинът направи 15 аса срещу само 4 за Болели. И двамата направиха по две двойни грешки.