Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на  турнира Лейвър Къп в Берлин.

Гришо надви Алехандро Табило (Чили) със 7:6 (4), 7:6(2) в оспорван двубой, продължил 2 часа и 17 минути. Нашето момче играе за Отбора на Европа, след като преди седмица зае мястото на отказалия се заради контузия Рафаел Надал.

Преди началото на двубоя между Димитров и Табило резултатът беше 1:1. Аржентинецът Франсиско Серундоло даде аванс на Отбора на света след успех над норвежеца Каспер Рууд, а Стефанос Циципас (Гърция) победи Танаси Кокинакис (Австралия) и изравни.

Световният номер 10 успя да направи обрат от 1:5 във втория сет. Димитров спечели пет поредни гейма, а в тайбрека бе категоричен 7:2.

По-късно днес предстои мач на двойки, в който испанецът Карлос Алкарас и германецът Александър Зверев ще мерят сили с американците Тейлър Фриц и Бен Шелтън.

Григор Димитров – Алехандро Табило 7:6 (6:3), 7:6 (6:2)